Tallink Cup – 03.07.2018

17-ty Tallink Cup w Estonii był kolejnym udanym turniejem dla Aleksandry Jeleń. Młoda tenisistka reprezentująca klub „Mera Warszawa” rozpoczęła z wysokiego „C” w pierwszym meczu pokonując reprezentantkę gospodarzy Gendrę Raag 6:1;6:2. Krótki szybki i zwycięski pierwszy mecz, to zawsze dobre otwarcie turnieju, niestety od drugiej rundy zaczęły się „schody”. Łotyszka Laura Slisane to zawodniczka Oli bardzo dobrze znana z którą Ola gra zawsze zacięte mecze. Nie inaczej było tym razem po przegraniu pierwszego seta 1:6 Ola skutecznie skontrowała i wygrała dwa sety 6:1;6:3. Po zwycięstwie w ćwierćfinale z Rosjanką Tarasową w półfinale czekała już jedynka turniejowa Katrin Saar. To był bardzo trudny, ale ZWYCIĘSKI mecz. Równocześnie Ola rywalizowała w deblu w parze ze swoją koleżanką z Czech Marketą Panackovą, w pierwszej rundzie gładkie 6:3;6:2 w drugiej 6:1;6:3 i Polsko-czeska para melduje się w półfinale w którym wygrywa z rozstawionymi z dwójką Rosjankami. W finale Ola i Marketa spotkały się z parą łotewską Ignatieva & Polischuk. Po wygraniu pierwszego seta 6:1 coś się w grze Oli i Markety zacięło, porażka w drugim secie 4:6 i nerwowy ale ZWYCIĘSKI supertiebrek 11:9. Fantastyczny mecz fantastyczne zwycięstwo niestety Ola okupiła go kontuzją, która uniemożliwiła jej skuteczną rywalizację w finale singla, który niestety musiała poddać w drugim secie.