Radom Cup 23.05.2017

W fantastycznej formie zameldowała się na turnieju Radom Cup 2017 15-sto letnia tenisistka z Warszawy Aleksandra Jeleń. Rok wcześniej w tym turnieju dotarła do finału singla. W tym roku zapowiadała walkę o zwycięstwo.

„Wygranie na nowych kortach w Radomiu nie będzie łatwe, mączka nie jest moją ulubioną nawierzchnią, ale startując w każdym turnieju myślę tylko o zwycięstwie.”

Powiedziała przed losowaniem drabinki turniejowej najwyżej rozstawiona w turnieju polka.

W tym roku turniej po raz pierwszy odbywa się na nowych kortach w Radomiu przy ulicy Bulwarowej. Turniej ten to inauguracja dla tego pięknego obiektu. 8 mączkowych kortów i duże komfortowe zaplecze pozwalało zawodnikom koncentrować się tylko na rywalizacji.
Dół drabinki turniejowej został zdominowany przez zawodniczki z polski. Ola grała fantastycznie docierając do finału turnieju singlowego pokonując po drodze Carolinę Cerowską Aleksandrę Nadajewską, Zuzannę Szczepańską i w półfinale Karinę Gustowską. W drugiej połówce rządziły zawodniczki z zagranicy w półfinale rozstawiona z numerem 1 Marketa Panackova (CZE) przegrała z Laurą Duhl (SVK) 5:7;1:2 ret. W finale Aleksandra Jeleń nie dała szans zawodniczce ze Słowacji wygrywając w dwóch setach 6:3;6:4 i wygrywając cały turniej singlowy.

Turniej deblowy to ponowna dominacja Aleksandry Jeleń. Wraz ze swoją partnerką deblową i przyjaciółką Marketą Panackovą po trudnych meczach w finale pokonały parę Carolina Cerowska-Martyna Habrych 6:3;6:4